Paslaugos

Kapų dengimas plokštėmis

Kapo dengimą granito plokšte siūlome, jeigu:

  • Neturite galimybės dažnai lankytis kapinėse ir tvarkyti artimųjų kapavietės(čių);
  • Esate išvykę į užsienį, bet norite, kad kapas ilgą laiką išliktų tvarkingas, kapą užtektų aplankyti porą kartų per metus;
  • Neturite jėgų, kiekvieną kartą atvykus prie kapo rinkti spyglių bei kitų nuokritų ant kapavietės;
  • Atvykus prie kapavietės norite susitvarkyti per 10min, o neskubant 15min.

Kiekviena kapavietė yra skirtinga ne tik tuo kad skirtingose kapinėse, bet ir savo lokacija kapinėse. Kapas gali būti įrengtas bet kokiomis aplinkybėmis: atvirose teritorijose, po medžiais, šalia turint netvarkingus kaimynus, kurių kapavietės apaugusios žolėmis ar piktžolėmis. Šiais laikais, galime pasiūlyti labai didelį granito plokščių skirtų kapų dengimui asortimentą. Dažniausiai kapo dengimui naudojamas dviejų atspalvių granitas išgaunant kuo efektyvesnį spalvų balansą tarp plokščių bei paminklo. Plokštės gali būti projektuojamos/ taikomos pagal esamą paminklą arba pats paminklas suprojektuojamas pagal kapavietę, kad sueitų kaip bendra visuma. Taip pat suprojektuosime, pateiksime pasiūlymus, kaip teisingai įrengti ir eksploatuoti kapą. Uždengus kapą, jums tereikės pasirūpinti žvakutėmis ir gėlėmis.

Kapų dengimas plokštėmis turi pliusų ir minusų:

Dengimas plokštėmis pliusai:

  • Kapavietei, nereikia skirti daug laiko;
  • Rekomenduojamas lankymas ir apvalymas 2 kartus per metus;
  • Laidojant, užtenka demontuoti vieną plokštę;
  • Ant įrengtų plokščių galima vaikščioti;
  • Po laidojimo nereikia laukti metų ar daugiau, kad sumontuoti demontuotą plokštę atgal;
  • Ant plokščių niekada neužaugs žolė ar kitos piktžolės;
  • Kapavietės dengtos plokšte atrodo prašmatniai;
  • Didelis pasirinkimas plokščių.

Dengimas plokštėmis minusai:

  • Kaina
  • Ant tamsių plokščių labiau matosi dulkės nei ant šviesių;
  • Šviesios plokštės turi padidintą vandens įgeriamumo savybę, drėgnu oru.

Granitas

Granitas – tai natūrali, paminklų bei antkapių gamyboje labai populiari žaliava, kuri dažniausiai Lietuvą pasiekia iš užsienio šalių (Rusijos, Kinijos, Italijos, Skandinavijos regiono ir kt.) Lietuvoje ši uoliena apdirbama, tuomet iš jos mūsų meistrai gali pagaminti ir reikiamoje vietoje pastatyti paminklą ar antkapį.

Atsparumas ir nesudėtingas apdirbimas yra pagrindiniai granito populiarumą lemiantys veiksniai, tačiau gamintojų ir užsakovų jis mėgstamas dar ir dėl to, kad panaudoti galima net granito atliekas: stambesnės nuolaužos puikiai tinka paminklams gaminti, smulkesnės – gali būti panaudotos plokščių ar antkapių gamyboje, o visiškai smulkios atraižos – virsta granito skalda, kuria dažnai padengiama kapavietė.

Granito galimybės

Granito galimybės – kone beribės, jį tinkamai priderinus, parinkus spalvas (jų paletė išties didžiulė, mat tai lemia kiek ir kokių mineralų pateko uolienai formuojantis) ir formas galima išgauti neįtikėtinus derinius. Jį galima naudoti ne tik paminklų ir antkapių gamyboje, bet ir atliekant kapavietės dekoravimą – paprastai joms puošti naudojama granito skalda, kiek rečiau – ir trinkelės. Žinoma, dirbti su šia žaliava reikalingos žinios ir patirtis, kuriomis mes mielai pasidaliname su savo klientais, tokiu būdu kartu pasiekdami geriausią rezultatą.

Iš granito gali būti gaminami įvairūs dirbiniai, kuriuos pagal Jūsų pageidaujamą projektą nesudėtingai paruoš ir artimųjų kapavietėje sumontuos mūsų specialistai.

Yra daugybė granito rūšių, puikiai tinkančių naudoti esant lietuviškam klimatui, o mes mielai patarsime, kurį iš jų geriausia naudoti Jums, kurį lengviau pritaikyti prie kapavietės dizaino ir pan.

Granito apdirbimas

Granitas yra uoliena, kurios formavimąsi lėmė natūralūs gamtos procesai, todėl jo paviršius yra skirtingas. Pagal kiekvienos rūšies granitą yra taikoma ir apdirbimo technologija. Granitas gali būti:

poliruojamas (granitą nupoliravus, jo paviršius tampa lygus ir blizgus);
šlifuojamas (granitas šlifuojamas specialiomis galvutėmis, tokiu būdu jo paviršius tampa švelnus, tačiau matinis);
bučarduojamas (tai apdirbimo technologija, kurios metu specialiais plaktuku ar bučarda (tai kaltukas, kurio plokštumos yra piramidės formos, jis panašus į tokį, kuriuo įprasta mušti mėsą) išgaunamas gruoblėtas, rūpus granito paviršius;
deginamas (tuomet uolienos paviršius įkaitinamas ir staigiai atvėsinamas, kad būtų išgautas nelygaus, šiurkštaus paviršiaus efektas);
skaldomas (tokiu atveju paviršius yra atskeliamas, jis išlieka natūralus, bet simetriškas).

Paminklas gali būti gaminamas iš skirtingais būdais apdirbto granito. Tokiu atveju jis atrodo ne tik išskirtinis, bet ir labai prabangus.

Dar svarstote, kurios rūšies granitą rinktis?
Negalite apsispręsti, kuris granitas labiausiai tinka gaminti paminklą Jūsų artimiesiems atminti?
Kreipkitės mes padėsime rasti sprendimą.

Norite užsisakyti šią paslaugą ar turite klausimų?

Susisiekite telefonu, elektroniniu paštu ar užpildykite užklausos formą ir kartu rasime geriausią išeitį.